Biuro Żydowskich Prelegentów zaczęło współpracę z Shavei Israel!

Założyciel i prezes Shavei Israel Michael Freund oraz dyrektor do spraw marketingu i nowych mediów w organizacji Laura Ben-David pojawili się na stronie Biura Żydowskich Prelegentów, która ma na celu połączenie wykładowców z zainteresowanymi prelekcją synagogami, ośrodkami żydowskich społeczności, instytucjami edukacyjnymi i organizacjami (zarówno Żydowskimi jak i nie-żydowskimi) w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Lista w Biurze Żydowskich Prelegentów zawiera krótką biografię, po której znajduje się lista tematów, na które może wypowiadać się mówca.

michael-freund-from-jsb-siteMichael Freund jest gotowy porozmawiać z Twoją społecznością na temat:

  1. Z KOŃCA ZIEMIA: ZAGUBIONE LUDY I UKRYTE ŻYDOWSKIE SPOŁECZNOŚCI

Michael Freund spędził ponad 15 lat szukając utraconych plemion i ukrytych Żydów, aby pomóc im nawiązać kontakt z narodem żydowskim. W tej żywotnej dyskusji Michael będzie mówił o swojej i Shavei Israel pracy z różnymi środowiskami rozsianymi po całym globie takimi jak: chińscy Żydzi z Kaifeng, Bnei Menasz z Indii i ukryci Żydzi z czasów Holokaustu.  Co to mówi o żydowskiej pamięci i przeznaczeniu?

  1. WYJŚCIE Z CIENIA: POWRÓT BNEI MENASZE (“MARRANOS”)

500 lat po tym, jak ich hiszpańscy i portugalscy przodkowie zostali zmuszeni do przejścia na katolicyzm, coraz większa liczba ich potomków (znani jako Bnei Anousim lub pod nazwą używaną przez oprawców “Marranos”) powraca do żydowskiej nacji. Michael Freund omówi tę falę powrotu – z Peru do Portugalii i Brazylii do Barcelony – wraz z jego znaczeniem.

  1. JEDEN NARÓD, WIELE TWARZY: ŻYDOWSKA DEMOGRAFIA

Tradycyjny shiur (wykład dotyczący tematu Tory) wykorzystujący różne źródła biblijne, talmudyczne i rabiniczne, który ma na celu rozwiązanie odwiecznej zagadki: czy wielkość i liczebność narodu żydowskiego ma znaczenie? Jeżeli ma to co można w tej sprawie zrobić? Odpowiedzi mogą Cię zaskoczyć.

  1. Z KAIFENG POD KOTEL: CHIŃSCY ŻYDZI POWRACAJĄ DO JUDAIZMU

Przez ponad 1000 lat żydowska społeczność rozkwitała w chińskim mieście Kaifeng nad brzegiem rzeki Żółtej. W XIX w. asymilacja i mieszanie się małżeństw doprowadziły do prawie całkowitego zniknięcia tej żydowskiej grupy. W ostatnich latach Shavei Izrael pomógł rosnącej liczbie młodych chińskich Żydów odzyskać korzenie i przenieść się do Izraela. W tej rozmowie Michael podzieli się swoimi inspirującymi opowieściami.

laura-ben-david-from-jsb-siteLaura Ben-David może wypowiadać się na podobne tematy. Jednak jej wykłady będą zawsze poszerzone o laptop pełen pięknych zdjęć obrazujących rożne żydowskie społeczności na całym świecie. Laura jako autorka fotografii tym chętniej opowie co one przedstawiają dorzucając wiele anegdot z podróży.

Michael i Laura są w dobrym towarzystwie przyłączając się do innych dobrze znanych wykładowców: m.in. Avivah Zornberg, Gil Troy, Daniel Polisar, Yisrael Campbell i dziesiątki innych w Jewish Speakers Bureau.

Jeśli chcesz zaprosić Michaela lub Laurę do swojej społeczności, aby podzielili się swoją wiedzą, opowiedzieli o swoich doświadczeniach i pogłębili Twoją wiedzę na temat Żydów na świecie możecie zaprosić ich przez stronę Biura Żydowskich Prelegentów lub bezpośrednio przez Shavei Israel.