Żydowscy emigranci z Kolumbii w Izraelu cieszą się swoimi bonami na zakupy

Rodzina Behar wyemigrowała z Kolumbii do Izraela dokładnie dwa lata temu. Byłby to wystarczający powód do świętowania. Ale Organizacja Shavei Israel oraz sieć supermarketów w Shufersol dodały do tej radości trochę słodyczy! Shufersol przekazał bony o wartości 50 000 szekli (równowartość około 50 000 złotych). Szczęściarze, którzy otrzymali taki cudowny prezent mogli go spożytkować podczas noworocznych świąt. Rodzina Behar pokazana na zdjęciu właśnie otrzymała taki podarunek.

 

Beharowie to rodzice i dwoje dzieci – chłopiec i dziewczyna. Wszyscy pochodzą z miasta Cucuta, w pobliżu granicy z Wenezuelą. Teraz w Izraelu mieszkają w mieście Ramle. Ojciec jest rzemieślnikiem, który pracuje na skórze. Jego marzeniem jest otwarcie własnego sklepu w Izraelu i ma nadzieję, że pewnego dnia mu się to uda.

 

Czy wsparcie sklepu Shufersol pomoże w realizacji tego celu? Możliwe. Każdy grosz, którego nie trzeba będzie wydać na jedzenie zostanie dodany do oszczędności, które może niebawem starczą na nowy początek w Izraelu.

 

Jeśli chcesz pomóc rodzinie Behar i innym kolumbijskim Żydom, którym nie brak energii i zapału do pracy i do budowania swojego życia w Świętej Ziemi wesprzyj nas Shavei Izrael rozdaje kupony od Szufersola imigrantom z Bnei Menashe, Bnei Anousim, Kaifenczykom z Chin oraz Subbtonikom z Rosji. Program został stworzony przez Tzivię Kusminsky – pracownicę Shavei Israel odpowiedzialną za Bnei Anousim oraz ukrytych Żydów z Polski.