Szkółka Niedzielna otwiera się w mieście Vysoki w Rosji!

Początkom roku szkolnego 2018 towarzyszyło radosne wydarzenie. Cieszyła się przede wszystkim społeczności Subbotnik z miasta Vysoki w Rosji. Po długiej przerwie Szkółka Niedzielna ponownie otworzyła swoje drzwi dla miejscowych dzieci, aby formalnie nauczać ich Tory, podstaw judaizmu i żydowskiej tradycji. Ceremonia otwarcia odbyła się w ciepłej świątecznej atmosferze – uczniowie powitali gości ekscytującym programem rozrywkowym.

Przyjęcie powitalne odbyło się w synagodze Vysoki, zbudowanej kilka lat temu przy wsparciu Shavei Israel. Będzie to miejsce przyszłych zajęć. W szkole weźmie udział około 20 dzieci; imponujący wskaźnik dla takiego małego miasteczka. Ponowne otwarcie Szkółki stało się możliwe dzięki wsparciu Agencji Żydowskiej i rosyjskiego Kongresu Żydów. Dwaj nauczyciele pracują również w miejscowym liceum, więc zapoznają się z przyszłymi uczniami i ich potrzebami.

Z radością dzielimy się wspaniałymi zdjęciami i filmami z ceremonii otwarcia oraz życzymy uczniom sukcesów w zbliżaniu się do naszych Świętych Ksiąg. Aby uczynić ich studia bardziej ekscytującymi i przyjemnymi, Shavei Israel kupił prezenty dla szkoły, takie jak gry edukacyjne i materiały z Izraela.