Genie Milgrom z Miami na Florydzie, otrzymała medal od czterech sefardyjskich synagog z Jerozolimy

Genealożka, pisarka i propagatorka żydowskiego dziedzictwa z Półwyspu Iberyjskiego oraz dobry przyjaciel Shavei Israel, Genie Milgrom, otrzymała z Jerozolimy bardzo prestiżowy Medal Czterech Sefardyjskich Synagog.

Ten zaszczyt został jej przyznany w ostatni tydzień Zamora w Hiszpanii, gdy wygłosiła przemówienie na temat diaspory jej przodków z Fermoselle, w regionie Zamora w Hiszpanii.

Przewodniczący Sefardyjskiej Rady Wspólnot Sefardyjskich w Hiszpanii, Abraham Haim, specjalnie przyleciał z Jerozolimy, aby wręczyć jej tę prestiżową nagrodę. Ta specjalna nagroda została przyznana Genie, która poświęciła dekadę na odzyskanie żydowskich korzeni sprzed 22 pokoleń, swojej obecnie kubańskiej rodziny katolickiej. Nie tylko udało jej się odzyskać genealogię za pomocą metod, które sama stworzyła, ale także była w stanie odkryć żydowską historię wioski swojej rodziny i wielu innych w górę i w dół rzeki Duero oddzielającej Hiszpanię od Portugalii.

Potrafiła rozszyfrować wiele połączeń między zaginionymi ukrytymi Żydami tego dużego i ważnego regionu. Jest byłą przewodniczącą Żydowskiego Towarzystwa Genealogicznego w Greater Miami, a także Towarzystwa Studiów Judaistycznych nad Ukrytymi Żydami.  Genie wygłasza prelekcje na całym świecie na ten temat jak również jest autorką licznych artykułów.

Dwie z jej książek, „My 15 Grandmothers” (Piętnaście moich prababek) oraz „ Pyre to Fire” (Stosy pełne ognia), wygrały Latynoamerykańskie Nagrody Autorskie.

Genie jest obecnie Dyrektorem Projektu Genealogicznego Converso, który jest w trakcie digitalizowania wszystkich plików Inkwizycji na całym świecie, aby również inni mogli odnaleźć swoje korzenie. Ten ważny projekt otrzymał Pieczęć Zatwierdzenia Międzynarodowego Instytutu Genealogii Żydowskiej w Izraelu, organizacji, która wspiera tę inicjatywę.

Ten Medal to zasłużony zaszczyt za jej liczne działania i dokonania.