INSPIRUJĄCY SUKCES PO HISZPAŃSKU

Nieopartą potrzebą społeczności emigrantów do Izraela (olim) jest przekazanie tego co przeżyli kolejnym nowo-przybyłym. Ilan Bresler, konsultant finansowy z Argentyny, właśnie to robi.

Bresler jest przedsiębiorcą prowadzącym w Izraelu firmę doradztwa finansowego o nazwie Cucu. Dokonawszy aliji 23 lata temu, Bresler prowadzi teraz szkolenia i coaching dla hiszpańskojęzycznych ludzi w Izraelu, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą. Bresler motywuje i zachęca ludzi do rozpoczęcia i przezwyciężenia strachu, mimo że przebywają w nowym kraju i niekoniecznie posiadają silne umiejętności w języku hebrajskim.

W tym tygodniu Centrum Ma’ani prowadzone przez Shavei Israel gościło Ilana Breslera organizując w naszych biurach w Jerozolimie specjalne seminarium finansowe w języku hiszpańskim. Wzięła w nich udział entuzjastyczna grupa blisko 20 osób z różnych środowisk i różnych krajów. Niektórzy uczestnicy są po konwersji do której uczyli się w Machon Miriam również prowadzonym przez Shavei Israel.

Po spotkaniu ludzie byli bardzo wdzięczni Shavei Israel za sprowadzenie Breslera, ponieważ zachęcił ich do rozpoczęcia życia w Izraelu i uwierzenia, że ​​oni również mogą spełnić swoje marzenia. Ludzie czuli się bardziej zmotywowani do nauki hebrajskiego i „rozwinięcia” życia w Izraelu. Widoczna była wyczuwalna mocna energia, a sam Bresler bardzo cieszył się zaangażowaniem i podekscytowaniem grupy.

Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w ich biznesplanach i przedsięwzięciach oraz czekamy na kolejne inspirujące programy w Centrum Ma’ani!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *