ZOOM – Żydowska edukacja dociera tam, gdzie nie ma nauczycieli

Dla wielu żydowskich dzieci na świecie edukacja żydowska jest nieodłącznym elementem dorastania. Dla dzieci z powstających społeczności żydowskich w Ameryce Południowej i Środkowej posiadanie formalnej edukacji żydowskiej jest luksusem, którego większość z nich nie może sobie nawet wyobrazić.

 Dlatego też jesteśmy szczęśliwi, że do naszych zajęć po hebrajsku dodaliśmy  “Talmud Tora Baal HaSulam” – cotygodniowe zajęcia z Tory dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Prowadzą je rabin Israel Latapiata, nasz emisariusz w społeczności Hazon Ish w Santiago, Chile, jego żona, rabanit Esther Latapiat oraz  nauczyciel Moreh Ezra. Obecnie 16 dzieci z Peru, Meksyku, Kolumbii i Chile uczestniczy w zajęciach odbywających się raz w tygodniu za pośrednictwem Zoomu.

Zajęcia obejmują cotygodniową porcję Tory, 13 zasad wiary i inne aktualne tematy. Poprzednie zajęcia są dostępne online. Mamy nadzieję, że więcej dzieci z nich skorzysta oraz że dołączy na kolejne zajęcia. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach, bardzo je lubią, a my jesteśmy poruszeni, że możemy ułatwić im tak ważną część żydowskiej edukacji.