Z cyklu nasi wolontariusze: RACHAEL SPERO

Rachael Spero pochodzi z Cleveland w stanie Ohio i przez 15 lat mieszkała w Nowym Jorku. Przez całą szkołę średnią uczęszczała do żydowskich szkół dziennych, a następnie kontynuowała swoją edukację żydowską na studiach. Studiowała projektowanie graficzne na Yeshiva University, a następnie kontynuowała studia w zakresie terapii zajęciowej na Columbia University. Niedawno rozpoczęła aliję w Izraelu i jest zachwycona, że może być częścią zmieniającej się historii judaizmu.

Od czasów szkoły średniej, pomimo silnych korzeni aszkenazyjskich, Rachael zawsze była zafascynowana historią Żydów sefardyjskich i dosłownie podróżowała po świecie, aby dowiedzieć się więcej z pierwszej ręki.

Rachael była w niektórych z naszych wschodzących społeczności żydowskich w Ameryce Południowej. (Czytaj więcej tutaj: https://www.shavei.org/blog/2022/08/31/a-new-jewish-space-in-guatemala/)

Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że Rachael zdecydowała się poświęcić nam trochę swojego czasu, pomagając w niektórych z naszych licznych projektów i cieszymy się na współpracę z nią.

Gratulujemy jej również aliji do Izraela!