Kolejny ślub pary po konwersji!

Elisha i Esther Chaya Anaya świętowali niedawno swój ślub podczas pięknej i radosnej ceremonii w Beershebie. Był to dość długi, ale satysfakcjonujący proces, który doprowadził ich do tego miejsca.

Anayowie, pochodzący z Kolumbii, wybrali judaizm, pomimo katolickiego wychowania i faktu, że nie mieszkali w pobliżu żadnej gminy żydowskiej.

Długie i żmudne przedsięwzięcie wymagało od nich ogromnych ilości badań i wysiłku, o czym pisaliśmy kilka miesięcy temu. Po ukończeniu studiów konwersyjnych i stawieniu się przed sądem rabinicznym w Jerozolimie, Elisha i Esther Chaya, którzy od lat byli małżeństwem cywilnym, świętowali swój żydowski ślub pięknym weselem w Beershebie.

Słodka para nie spodziewała się tak wyszukanego i radosnego przyjęcia weselnego, które przygotowała dla nich Ulpanat Chen Bamidbar, szkoła średnia Bnei Akiva w Beerszebie. Szkoła zorganizowała i sponsorowała całe wesele. Chłopcy i dziewczęta w tej szkole są kształceni, aby pomagać innym i widać, że dobrze się uczyli. Uroczystość sprawiła, że panna młoda i pan młody czuli się szczęśliwi i kochani, tak jak powinni czuć się sprawiedliwi nawróceni.

Dla Elishy i Chaya Esther, ich ślub pod chuppah (baldachimem ślubnym) ma bardzo szczególne znaczenie. Elisha wyjaśnił: “Chuppah jest nad nami jak ‘korona’, która wieńczy miłość, którą czujemy do siebie i potwierdza nasze zobowiązanie wobec Boga, by kontynuować życie religijne. Chociaż spędziliśmy razem lata, nasze życie zostało odnowione…”

Mazal tov Elisha i Chaya Esther!