O nas

SHAVEI ISRAEL DOCIERA

do „zaginionych” i „ukrytych” Żydów na całym świecie. Od Polski po Peru i Barcelonę do Brazylii, Shavei Israel pomaga żydowskim potomkom ponownie połączyć się ze swoim ludem i państwem Izrael. Otwieramy drzwi wszystkim tym, którzy zdecydowali, że judaizm i powrót do narodu żydowskiego są kluczowe dla ich losu i ich tożsamości.

Organizacja Shavei Israel została założona w 2002 roku przez Michaela Freunda. Gdy Michael Freud pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. kontaktów w biurze izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu w 1997 roku, pewnego dnia otworzył zwykłą kopertę, która czekała na niego wraz z pocztą urzędową. Koperta ta całkowicie odmieniła jego i wielu innych życie.

List był od społeczności zwanej Bnei Menashe, znajdującej się w północno-wschodniej części Indii. Wyjaśniali w liście, że są potomkami plemienia Menasze, jednego z Dziesięciu Zaginionych Plemion Izraela i pragną powrócić do Ziemi Obiecanej. Ich sytuacja rozpoczęła misję Michaela Freunda, który postanowił dowiedzieć się wszystkiego, co możliwe o Zaginionych Plemionach Izraela. W ten sposób odkrył, że na całym świecie istnieją „zaginieni Żydzi”, którzy marzą o powrocie do swoich żydowskich korzeni.

Jest jeszcze tak wiele do zrobienia. Proszę, zostań naszym partnerem w tej niezwykłej misji.

WESPRZYJ NAS