Siedem błogosławieństw

Podczas gdy większość nowożeńców zaraz po ślubie wyjeżdża w podróż poślubną, w tradycji żydowskiej młoda para świętuje ze społecznością jeszcze przez cały  tydzień po ślubie. Każdego dnia nowożeńcy uczestniczą w specjalnych uroczystych posiłkach  w gronie przyjaciół i rodziny. Te uroczyste posiłki nazywane są “Szewa Brachot”  to znaczy “Siedem Błogosławieństw” ze względu na 7 błogosławieństw, które są odmawiane podczas każdego z tych posiłków (pod warunkiem, że obecne jest kworum 10 mężczyzn i przynajmniej jedna nowa osoba (która nie była na ślubie)).

Zatem zgodnie z tą tradycją, personel Shavei Israel  gościł naszą nową parę małżeńską Chayę i Eliava, w ostatnim dniu ich “Szewa Brachot”, wraz z przewodniczącym Shavei Michaelem Freundem, nauczycielami hiszpańskojęzycznego programu konwersyjnego Machon Miriam Ravem Natanem Menashe i Ravem Yechielem Chilewskim, studentami Machon Miriam, bliskimi przyjaciółmi i rodziną nowej pary.

Głos zabrało wiele osób, w tym Michael Freund, który pobłogosławił parę, aby z czasem ich jakość wzrastała jak jakość dobrego wina, i aby, podobnie jak wino, potrafili wziąć coś materialnego i uczynić z tego coś świętego i duchowego.

Życzymy “naszej” nowej parze wszystkiego najlepszego! Miłości, szczęścia i budowania domu pełnego Tory i micwot!